Adventní čas v naší třídě

Vážení rodiče,

velmi mne těší, že se aktivně zapojujete a pomáháte s přípravou předvánoční atmosféry ve třídě. Chtěla bych velmi poděkovat paní Mautnerové a Nové za jejich drahocenný čas a vynaložené náklady pro vytvoření krásného adventního kalendáře. Dále poděkovaní patří paní Hrbáčkové za poskytnutí vánočního stromečku.  Děti budou jistě nadšené. Překvápka do kalendáře už se začínají ve skříni kupit. Připomínám tedy ještě, že jsme se domluvili na třídních schůzkách, že pošlete po dětech zabalený balíček 24 drobností pro všechny děti ze třídy, vhodných do adventního kalendáře ( sladkost, vánoční drobnost, praktická pomůcka do školy apod.).

Děkuji za spolupráci a pěkné dny přeji.

Adéla SkalákováJuniorfest - film Můj žirafák  byl opravdu krásný, dojemný film pro děti. https://www.juniorfest.cz/cs/program/mj-zirafak/0/71

https://www.juniorfest.cz/cs/filmy/mj-zirafak/0/42 

Dravci -  https://www.zayferus.cz/

Úžasné dopoledne, žáci nadšení, páni sokolníci velmi šikovní a vtipní, dravci nádherní, akční a zajímaví. Máme krásný, společný zážitek. 

Vycházka se vydařila :-)

Nejdůležitější momenty  - svačina, hřiště. Došli jsme VŠICHNI až k vesničce Havlovice, stihli jsme závody a hrátky v lesíku.  Bylo to moc fajn.

Vstup do budovy školy

Z bezpečnostních důvodů prosíme všechny rodiče, kteří jdou do prostoru školy dále za vrátnici, aby se nahlásili paní vrátné. Děkujeme.

Vážení rodiče, milé děti.

1. školní týden je za námi a já jsem se rozhodla založit tyto stránky převážně z toho důvodu, že mám silnou potřebu chválit.  Všechny žáčky naší třídy chválím za jejich správné chování ve škole, snahu a úsměvy. Celý týden proběhl v rámci možností klidně, bez slziček a v dobré atmosféře. 

Vám, rodičům, děkuji za spolupráci a také za pochopení menších komplikací zejména kolem obědů. Dětem někdy trvá, než se naobědvají, potřebují svůj čas naučit se všem novým úkonům nejen ve třídě. I ve školní jídelně na ně čeká mnoho nového. Nezbývá nic jiného, než se obrnit trpělivostí.  

Děti si již od úterý vyžádaly domácí úkoly :-). A tak už je jako opravdoví školáci dostávají. Každý den KROMĚ PÁTKU dostanou žáci krátký domácí úkol pouze v jednom pracovním sešitě. Je červeně označen, žákům je ve škole vysvětlen. Pro aktivnější žáčky přibude občas i zeleně označený domácí úkol. Dokud si děti neumí úkol zapsat, budou používat puntíky. Je to nejjednodušší systém. Zelený úkol je dobrovolný a doporučuji rodičům netrvat na vypracování, nechejte rozhodnutí skutečně na dítěti. Většinou se bude jednat o vybarvování. Ještě příští týden budu zapomenuté domácí úkoly tolerovat a kvůli zapomínání se na ně ve škole (zatím :-) ) nezlobím. 

Prosím o každodenní kontrolu SDĚLNÍČKU, VYPLNĚNÍ PRVNÍ STRÁNKY ZÁPISNÍKŮ, KONTROLY PRACOVNÍCH SEŠITŮ A PODEPISOVÁNÍ NOVÝCH INFORMACÍ VE SDĚLNÍČKU A DOMÁCÍCH ÚKOLŮ. Kontrolujte také penál, tužky a pastelky musí být připravené k použití - ořezané. Pracovní sešity postupně obalte do pevných obalů.

DĚKUJI A PŘEJI VŠEM KLIDNÝ, ODPOČINKOVÝ VÍKEND!

Tř. uč. Adéla S.